Twitter zablokoval 125 tisíc účtů kvůli terorismu

Nešlo jen o účty, které patřily přímo džihádistům, ale také jejich sympatizantům nebo lidem, kteří z jakéhokoli důvodu schvalovali činy ISIS. Twitter zároveň musel výrazně navýšit počet zaměstnanců, kteří se věnují monitoringu podezřelých účtů.

Populární sociální síť nedávno zpřísnila pravidla pro chování svých uživatelů. Veškeré případy vyhrožování násilím, obtěžování a nenávistných projevů končí nemilosrdným zablokováním účtu. To samé platí pro uživatele, kteří propagují násilí a terorismus. Navýšení počtu specialistů, kteří monitorují příspěvky na Twitteru, umožnilo kontrolovat nejen účty, které jsou nahlášeny jako potenciálně závadné, ale zaměřit se i na jejich „přátele“. Kromě toho se výrazně zkrátila doba odezvy Twitteru na ohlášené problematické účty. Manažeři sociální sítě tvrdí, že se jim díky tomu podařilo výrazně snížit počet teroristů, kteří používají Twitter jako základní komunikační kanál.

„Stejně jako většina lidí na světě jsme zděšeni krutostmi páchanými extrémistickými skupinami. Odsuzujeme používání Twitteru na podporu terorismu a proto jsme zpřísnili pravidla jeho užívání, aby bylo zřejmé, že tento typ chování nebo jakékoli jiné násilné hrozby u nás nejsou povoleny,“ uvedla společnost. Podle Twitteru neexistuje žádný konkrétní algoritmus, který by umožnil internetovým společnostem identifikovat podezřelý obsah na webu, což znamená, že jednotlivé firmy musí provádět náročný monitoring a vyhodnocování informací, které se prostřednictvím jejich služeb šíří po síti.

Je to sice extrémně náročné, Twitter ale podle svého prohlášení hodlá v této oblasti nadále agresivně prosazovat stanovená pravidla. V minulosti už kvůli blokování účtů s radikálním obsahem musel spolupracovat s orgány činnými v trestním řízení a hodlá v tom pokračovat i do budoucna.

Exit mobile version