Prostřednictvím operace Methbot dochází denně k přehrání 300 milionů videoreklam na falešných internetových stránkách, které se tváří jako legitimní zpravodajské weby. Hackeři využívají přes šest tisíc internetových domén a dokáží generovat zisk okolo pěti milionů dolarů denně (v přepočtu 130 milionů korun).
Podvodníci jsou tak rafinovaní, že přebírají identity uživatelů, kteří jsou pro reklamní systémy nejlukrativnější. Inzerenti totiž spoléhají na data uložená v počítači uživatele a prostřednictvím cookies cílí na konkrétní skupiny zákazníků. Operace Methbot toho zneužívá ve svůj prospěch a maximalizuje tak zisky z prokliku nebo přehrání reklamy. Za přesněji cílenou reklamu, která přilákala uživatele ke kliknutí, inzerenti totiž platí více.
Počítače zapojené do botnet sítě Methbot imitují chování uživatele, včetně pohybu kurzoru myši nebo dokonce přihlašování do sociální sítě. Finanční škody, které způsobují inzerentům, jsou bezprecedentní. Výnosy tvůrců Methbotu jsou zdaleka nejvyšší ze všech dosud známých botnet sítí. Například síť ZeroAccess v minulosti inkasovala 900 tisíc dolarů denně, Chameleon botnet až 200 tisíc dolarů denně a Humming Bad okolo 10 tisíc dolarů denně.
Do „inventáře“ sítě Methbot patří čtvrt milionu falešných URL adres a 6 111 internetových domén, které jsou spravovány ze Spojených států a Nizozemska. Je však pravděpodobné, že bezpečnostní experti dosud odhalili jen zlomek této sítě a ve skutečnosti může být její dopad na reklamní systémy ve Spojených státech ještě daleko vyšší.