Hackněte Pentagon, zaplatíme vám, vyzývá americké ministerstvo obrany hackery

Podle amerických médií se jedná o historicky první „soutěž hackerů“ iniciovanou federální vládou. Do operace „Hack Pentagon“ se však nemůže zapojit každý. Zájemci se nejprve musí přihlásit ministerstvu, které si ověří jejich totožnost a poté se s nimi domluví na konkrétním čase, kdy a kde se pokusí na stránky proniknout. Půjde tedy o řízené hrozby, které chce mít Pentagon pod kontrolou. Sám také zvolí systém, který má být napaden.

S testováním chce ministerstvo začít v dubnu

Hackeři, kteří najdou a označí slabá místa, získají finanční odměnu. Operace je naplánována tak, aby řízené útoky nenarušily kritickou část infrastruktury Pentagonu. Vzhledem k medializaci těchto plánů však nelze vyloučit ani paralelní nekoordinované útoky hackerů, kteří s Pentagonem nespolupracují.

Operace „Hack Pentagon“ je projektem agentury na obranu digitálních služeb federálního ministerstva obrany, která vznikla loni na podzim jako součást celoamerického úřadu na ochranu digitálních dat při Bílém domu ve Washingtonu.

Nejnovější aktivita amerického ministerstva obrany zapadá do nového národního akčního plánu na potírání počítačové kriminality, který nedávno zveřejnil americký prezident Barack Obama. Zároveň vznesl požadavek na zvýšení rozpočtu na boj s kyberkriminalitou o 19 miliard dolarů, což představuje nárůst o víc než třetinu oproti letošnímu roku. Obama tak reagoval na vlny útoků, jimž v poslední době čelí řada federálních úřadů v USA.

Hackeři například získali a prostřednictvím twitterového účtu zveřejnili jména víc než devíti tisíc zaměstnanců amerického ministerstva vnitra a tvrdí, že dokáží odkrýt totožnost přes 22 tisíc zaměstnanců Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), což jsou téměř dvě třetiny veškerého personálu FBI.

Ilustrační obrázek

Loni v létě při nejmasivnějším kybernetickém útoku na americké federální úřady unikla osobní data více než 20 milionů státních úředníků. Před třemi lety Pentagon veřejně přiznal, že mnoho vládních webů – včetně diplomatických, ekonomických a obranných čelilo útokům hackerů z Číny. Ochranu před podobnými kybernetickými útoky považuje končící administrativa prezidenta Baracka Obamy za naprosto klíčovou záležitost.

Exit mobile version