Aplikace Messenger Kids byla spuštěna v roce 2017 v Americe jako alternativa klasického messengeru, protože ten je, stejně jako Facebook, oficiálně přístupný až od 13 let. Aplikace pro děti je v podstatě zjednodušená verze Messengeru, musí však být aktivována z rodičovského účtu na klasickém Messengeru. Právě přes Messenger mají rodiče přístup ke komunikaci svých dětí.
Aplikace měla přinést bezpečné prostředí pro děti od 6 do 12 let, ale hned krátce po představení začala být značně kontroverzní. Řadě rodičů se totiž nelíbí představa, že by si děti již od první třídy měly zvykat na mobilní telefon a vytvářet si závislost na sociální síti již od první třídy.
Nové bezpečnostní funkce v aplikaci Messenger Kids
Facebook do své komunikační aplikace pro děti nyní přidává nové nástroje a funkce. Nově mohou rodiče nahlédnout do historie chatů za posledních 30 dní. Uvidí nejnovější odeslané i přijaté obrázky, které mohou odstranit nebo nahlásit. Dále mohou zkontrolovat zablokované nebo odblokované kontakty. Uvidí také zařízení, ze kterých se děti v poslední době přihlašovaly nebo mohou stáhnout kopii informací o aktivitách v aplikaci.
Facebook dětem rovněž zjednodušil proces blokování nevhodných kontaktů a celkově zjednodušil správu toho, s kým děti v aplikaci interagují. Zároveň ujišťuje, že data získaná z dětské aplikace nebude využívat k reklamním účelům. V aplikaci tak nebudou žádné reklamy, ani placené funkce.
Článek je součástí projektu Safer Kids Online
Safer Kids Online je celosvětová iniciativa společnosti ESET. Cílem této iniciativy je přinášet informace, které mohou rodiče, vychovatelé, děti a učitelé využít k otevření diskuze o bezpečnosti na internetu a poskytnout nástroje pro vytváření bezpečného online prostředí pro všechny děti.