1. Čeští uživatelé těží kryptoměny, aniž by o tom tušili
Mezi internetové hrozby, které sledujeme a proti kterým uživatele chráníme, nepatří jen malware. Potenciálně nechtěné aplikace, tzv. PUA, jsou programy či kódy, které nepředstavují přímé ohrožení osobního počítače uživatele, přesto je doporučeno se jim vyhnout.
2. Čtyři z deseti Čechů nakupují v čínských e-shopech, okradených přibývá
Čínské e-shopy jsou u českých uživatelů oblíbenější než internetové obchody ze zemí Evropské unie nebo Spojených států.
3. Co dělat, když máte podezření, že je váš mobil sledován?
Pokud tento článek čtete, pravděpodobně chcete zjistit rychlé tipy co dělat, když máte podezření, že je na vašem zařízení spyware nebo tracker. Jestliže je tomu tak, zřejmě budete zklamáni, žádný seznam věcí, které byste mohli rychle najít nebo odstranit, aby váš telefon byl opět v bezpečí, neexistuje. To ovšem neznamená, že není nic, co byste pro zvýšení zabezpečení svého zařízení mohli udělat.
4. Bezpečnost na YouTube: jak chránit děti online?
Udržet děti v bezpečí bylo pro předchozí generace rodičů mnohem jednodušší. Vytáčené připojení k internetu bylo na přehrávání videí pomalé, VHS kazety se daly lehce ukrýt a televize nabízela jen omezené množství programů.
5. Jak nenaletět na podvodné triky některých Android vývojářů na Google Play?
Podvodníci objevili nový trik, pomocí kterého se snaží získat důvěru uživatele, aby si stáhli neověřenou aplikaci z Google Play.
6. 10 rad, jak bezpečně používat internetové bankovnictví
Spravování bankovního účtu přes internet je nesmírně pohodlné, ale má svoje rizika. Snažte se je co nejvíce eliminovat.
7. Každý pátý televizor v Česku je připojený k internetu, ale bez zabezpečení
Popularita chytrých televizorů mezi českými diváky stoupá, nikdo ale zatím vážně neřeší otázku zabezpečení přijímačů před internetovými hrozbami.
8. Pravda a mýty o bezpečnosti Androidu. Obezřetnost je na místě
Nejrozšířenější operační systém v chytrých mobilních zařízeních není tak bezpečný, jak by se mohlo zdát. Chráníte svůj počítač a notebook bezpečnostním softwarem a zdá se vám zbytečné vynakládat čas a finanční prostředky, abyste stejným způsobem zabezpečili i svůj chytrý telefon nebo tablet?
9. Jak správně zabezpečit zařízení s Androidem?
Android patří k nejčastěji napadaným operačním systémům. Útočníci se na něj začali soustředit především kvůli pozvolnému přesunu uživatelů internetu k mobilním zařízením.
10. Jak je to s bezpečností veřejných Wi-Fi sítí?
Letní dovolené svádí k používání veřejných a nezabezpečených sítí Wi-Fi. Surfování zdarma se ale nemusí uživatelům vyplatit.